Kjo është këngëtarja më e ndjekur në Instagram me plot 429 milionë “followers”
Të jesh femra më e ndjekur në Instagram është “një përgjegjësi e madhe”, kështu bën me dije aktorja dhe këngêtarja e famshme…

Selena Gomez thotë se “asnjëherë nuk është kujdesur vërtet” për numrat, por se “mund të jetë pak e rëndë”.

Selena i bëri komentet, të raportuara në The Hollywood Reporter, në Universal Music Group dhe Thrive Global's Music and Health Conference.

Vitin e kaluar, ajo publikoi një dokumentar për shëndetin dhe mirëqenien e saj mendore pasi u diagnostikua me lupus.

Selena ka 429 milionë ndjekës në Instagram më shumë se e mira e saj Taylor Swift e cila ka 272 milionë dhe Kylie Jenner, mbajtësja e mëparshme e titullit, e cila ndiqet nga 399 milionë njerëz.

31-vjeçarja thotë se fansat e kanë kontaktuar atë për vështirësitë e tyre për t'i treguar se si muzika e saj i ka ndihmuar në kohë të vështira.

Ndërsa është mirënjohëse që ndjeu se mund t'i ndihmojë njerëzit, ajo shtoi se "mund të jetë pak e rëndë".

“Ndjehem për njerëzit dhe mendoj se kjo është ajo që më mban nën kontroll, për të qenë e sinqertë”, tha ajo.

Mendoj se mund të jem pak e "papjekur" me emocionet e mia dhe duke biseduar me të rinj, gra që po kalojnë divorce ose po kalojnë kimioterapinë nuk ka të bëjë vetëm me mua, dhe unë jam plotësisht i vetëdijshëm për këtë.

"Unë thjesht do ta vlerësoj gjithmonë atë. Megjithatë, është një përgjegjësi e madhe. Është pak e frikshme."

"U ngrit një peshë e madhe"

Selena është bërë e njohur për të folur për mirëqenien mendore që nga publikimi i dokumentarit të saj.

My Mind and Me, i prodhuar nga Apple TV, ndjek Selenën duke u marrë me ndikimin e famës së saj të fëmijërisë, transplantin e veshkave të saj në 2017 dhe një ndarje të profilit të lartë me Justin Bieber.

“Më duket sikur duhet të them gjëra që i kam mbajtur për vite me radhë”, u tha ajo mikpritësve të saj Sir Lucian Grainge dhe Arianna Huffington për dokumentarin në ngjarje të martën.

“Është shumë e vështirë për mua ta shikoj. Nuk do ta shikoj më kurrë, por jam shumë krenare për të”.

Ajo tregoi se fillimisht ishte “shumë kundër” dokumentarit.

“Nuk e dija nëse do të rrezikonte gjërat në jetën time”, tha ajo.

"Dhe më pas në momentin që u lirua... nuk kisha zgjidhje në atë moment. Dhe u lehtësova. U ndjeva sikur u ngrit një peshë e madhe."

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations