Zbulohet dizanji i Samsung Galaxy S24 Ultra!
 
TE SUGJEROJME
Ndërsa ka disa thashetheme për Samsung Galaxy S24 dhe Galaxy S24+, një rrjedhje e re në lidhje me Samsung Galaxy S24 Ultra tregon se si mund të duket pajisja.

Seria Samsung Galaxy S24 ka të ngjarë të mbërrijë në fillim të vitit të ardhshëm dhe shumë tashmë janë zbuluar në lidhje me grupin e ardhshëm të telefonave kryesorë nga kompania. Samsung pritet të zbulojë 3 modele ashtu si këtë vit - një version standard, Plus dhe Ultra. Ndërsa ka disa thashetheme për S24 dhe S24+, një rrjedhje e re në lidhje me Samsung Galaxy S24 Ultra tregon se si mund të duket pajisja.

Këshilltari David Martin ka ndarë disa imazhe praktike të Galaxy S24 Ultra në Twitter, duke sugjeruar që Samsung nuk po planifikon të ndryshojë dizajnin dhe kompania do të bëjë ndryshime kozmetike për të ofruar një përvojë më të rafinuar. Strategjia duket e ngjashme me Apple pasi kompania ka ofruar të njëjtin dizajn prej vitesh dhe njerëzit janë menjëherë në gjendje të dallojnë dhe të tregojnë se cili është një iPhone.

Duke iu kthyer rrjedhjes, Samsung Galaxy S24 Ultra mund të vijë me një panel të sheshtë të pasmë dhe ne mund të mos shohim skaje të lakuara si smartfoni i këtij viti Galaxy S23 Ultra. Për më tepër, Samsung duket se po planifikon të ofrojë një ekran të sheshtë në versionin e ri, diçka që tregon rrjedhja e re.

Mund të shihet paneli i pasmë i pajisjes me një rregullim me katër kamera dhe secila lente është e mbyllur brenda unazave të veçanta metalike. Pozicionuar në anën e djathtë të celularit janë butonat fizikë, ndërsa ekrani ka një dizajn qendror me vrima. Dizajni i përgjithshëm i ngjan shumë atij të Galaxy S23 Ultra, me S Pen të vendosur mjeshtërisht në fund.

Nuk ka dyshim se seria e ardhshme Samsung Galaxy S24 do të shfaqë çipin e ri Snapdragon 8 Gen 3 të Qualcomm, sepse ky është një telefon kryesor. Nëse duhen besuar rrjedhjet, njësia me katër kamerë të pasme mund të përfshijë një sensor primar 200 megapiksel, një kamerë periskopi 50 megapikselë, një kamerë me kënd ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një sensor telefoto 10 megapikselë. Samsung pritet të lançojë serinë Galaxy S24 me përmirësim të madh në performancën e kamerës dhe mund të pritet të shihet një ekran më i ndritshëm.

Nën kapuç, mund të shohim gjithashtu një bateri 5,000 mAh. Kjo është njësia tipike e baterisë që kemi marrë edhe modelin S23 Ultra dhe mund ta shohim në shumë telefona Android. Është mirë të shohësh kompaninë që ofron njësinë maksimale të baterisë, sepse telefonat e nivelit të lartë shtrydhin më shumë energji. Samsung thuhet se ofron mbështetje për teknologjinë e karikimit të shpejtë 45W. Por, sigurisht, mos prisni të shihni një karikues në kutinë e shitjes me pakicë sepse kompania ka ndaluar dërgimin e një me shumicën e telefonave.

Së fundmi, Samsung Galaxy S24 Ultra i ardhshëm mund të ketë një kornizë titani në vend të materialit alumini që shihet në modelin e këtij viti. Telefonat e ardhshëm të flamurit Samsung pritet të lansohen më 17 janar të vitit të ardhshëm, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar. Çmimi ka të ngjarë të jetë pak më i lartë se modeli i mëparshëm ose i njëjtë me këtë vit nëse kompania planifikon të tërheqë klientët.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations