Samsung Galaxy A54 dhe Galaxy A34 do të dalin në shitje më 28 Mars. Çmimi dhe risitë…
Galaxy A54 i fundit i Samsung dhe Galaxy A34 vijnë me bateri 5000 mAh, ku kompania pretendon se telefonat mund të zgjasin 24 orë vetëm me një karikim.

Samsung Galaxy A54 dhe Galaxy A34 do të jenë të disponueshëm për blerje nga 28 Mars. Telefonat inteligjentë kanë një dizajn të ngjashëm me flamurin Galaxy S23. Galaxy A34 dhe Galaxy A54 gjithashtu kanë një bateri të madhe 5,000 mAh për të premtuar një kopje rezervë gjatë gjithë ditës. 

Këto pajisje ofrojnë një përvojë premium me dizajnin tonë të veçantë Galaxy dhe veçoritë kryesore si Nightography, të cilat i ndihmojnë konsumatorët të shkrepin imazhe dhe video më të qarta në kushte me dritë të ulët. Me vlerësimin IP67 më të mirë në klasë, mbrojtjen Gorilla Glass 5 dhe katër përditësime të sistemit operativ Android, Galaxy A54 5G dhe A34 5G janë krijuar për të ofruar një përvojë përdoruesi pa shqetësime, duke u siguruar që të përfitoni sa më shumë nga pajisja juaj për një kohe e gjate.

Samsung Galaxy A54 dhe Galaxy A34, specifikimet

Telefonat inteligjentë Galaxy A54 dhe Galaxy A34 nga Samsung mburren me karakteristika mbresëlënëse. I pari ka një ekran sAMOLED 6.6 inç me rezolucion Full HD+ dhe ritëm rifreskimi 120 Hz, i mundësuar nga një çip Exynos 1380 i ndërtuar në një proces 5nm. Ndërkohë, ky i fundit ka një ekran sAMOLED pak më të vogël 6.4 inç me të njëjtat specifika të ekranit, por fuqizohet nga një chipset MediaTek Dimensity 1080.

Galaxy A54 dhe Galaxy A34 kanë një konfigurim të trefishtë të kamerës së pasme. Galaxy A54 5G ka një sensor primar 50MP me OIS, një sensor 12MP me kënd ultra të gjerë dhe një sensor makro 5MP, së bashku me një kamerë selfie 32MP në një prerje me vrima. Në krahasim, Samsung Galaxy A34 ka një sensor primar 48MP me OIS, një lente me kënd ultra të gjerë 8MP dhe një sensor makro 5MP, së bashku me një kamerë selfie 13MP në një pikë vese.

Përveç kësaj, ata gjithashtu kanë një bateri 5,000 mAh dhe mbështesin karikimin e shpejtë 25 W. Ata funksionojnë në OneUI 5.1 bazuar në Android 13 jashtë kutisë.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations