Miliarderi Elon Musk i fiksuar pas fotove, blen iPhone 15!
iPhone 15 i ri i Apple, i shpallur si një mrekulli e inovacionit të teknologjisë, gjeneron bujë dhe pritje të jashtëzakonshme globale, duke fituar mbështetjen e sipërmarrësit miliarder Elon Musk. Ndërsa Apple debuton produktet e saj, duke përfshirë modelet e Apple Watch neutral ndaj karbonit dhe AirPods të reja, në qendër të vëmendjes mbetet seria iPhone 15, duke ofruar modele të ndryshme dhe opsione ngjyrash.

Mrekullia më e fundit e Apple, iPhone 15 ka rrëmbyer zemrat e entuziastëve të teknologjisë në mbarë botën që nga prezantimi i tij madhështor në eventin Wanderlust më 12 shtator.

Interesante, iPhone 15 i sapolançuar ka fituar një fans në Twitter, i njohur si pronari i X, Elon Musk. Ai pranoi në platformën e mediave sociale se do të blinte një iPhone 15 për shkak të fotove me cilësi të jashtëzakonshme.

Drejtori i Përgjithshëm i Apple, Tim Cook, shkoi në platformën e mediave sociale X (i njohur më parë si Twitter) për të ndarë entuziazmin e tij për iPhone 15. Në një seri fotografish magjepsëse, Cook u pa duke u angazhuar me fotografët e mirënjohur Stephen Wilkes dhe Reuben Wu. Dyshja shfaqën aftësitë e tyre artistike, duke demonstruar sesi iPhone 15 Pro Max fuqizon kreativitetin e pakufishëm. Nga bukuria piktoreske e verës së Rhode Island në shkretëtirat eterike të Jutah, fotografitë e tyre të gjalla kanë mahnitur audiencën.

Cook lavdëroi punën e tyre, duke thënë: "Fotografët me famë botërore Stephen Wilkes dhe Reuben Wu na tregojnë se kreativiteti është i pakufishëm me iPhone 15 Pro Max. Fotot e tyre të gjalla shfaqin pamje mahnitëse nga bukuria e verës në Rhode Island në shkretëtirat e botës tjetër të Utah . Faleminderit që më tregove punën tënde."

Në përgjigje të lavdërimit të Cook, Elon Musk mori pjesë, duke lavdëruar cilësinë e jashtëzakonshme të fotove dhe videove të iPhone, duke pohuar atë që përdoruesit e panumërt kanë arritur të vlerësojnë. Vitrina e mediave sociale të Cook u shtri në dyqanin madhështor Apple Fifth Avenue në Nju Jork, ku ai prezantoi formacioni i ri i produkteve të Apple, duke përfshirë familjen iPhone 15, modelet e para të Apple Watch me karbon neutral dhe AirPods më të fundit. I emocionuar për publikimet e reja, Musk deklaroi: "Po blej një!"

Deklarata e tij bëri bujë në platformat e mediave sociale, duke nxitur spekulime për modelin dhe ngjyrën që ai mund të zgjidhte.

Zhurma e mediave sociale rreth njoftimit të Musk ishte e dukshme. Fansat dhe ndjekësit shprehën kuriozitetin e tyre, me një person që pyeste për zgjedhjen e modelit dhe ngjyrës së tij. Një tjetër me humor vuri në dyshim nëse po blinte një apo ndoshta po konsideronte një investim më të konsiderueshëm. Disa madje pyesnin veten nëse Musk po i zhyt gishtat e këmbëve në fushën e reklamave.

Ndërsa entuziastët e teknologjisë presin zgjedhjen e iPhone 15 të Musk, vetë seria iPhone 15 po krijon mjaft bujë. I përbërë nga katër modele iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max  linja ofron një larmi kapacitetesh ruajtjeje dhe ngjyrash. Çmimet fillojnë nga 79,900 € për modelin bazë iPhone 15, duke e bërë inovacionin më të fundit të Apple të aksesueshëm për një gamë të gjerë përdoruesish. Me grupin e tij të veçorive dhe estetikës verbuese, iPhone 15 është vendosur të jetë pajisja e domosdoshme e sezonit.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations