Galaxy Z Fold 3 5G – unboxing & review
Kur mbyllet, Z Fold 3 është i gjatë dhe i hollë, më kompakt se telefonat inteligjentë të tjerë - si për mirë ashtu edhe për keq, pasi mund të jetë e vështirë të shtypni në një ekran kaq të ngushtë, dhe disa mund të preferojnë që të jetë pak më i gjerë - edhe pse Samsung thotë se ky ndryshim ishte madhësia optimale për komoditetin dhe raportin e aspektit të ekranit të brendshëm.

Galaxy Z Fold 3 5G – unboxing & review

Hapja dhe mbyllja e Samsung Z fold eshte e lehte por si dihet se sa hapje mbyllje mund te rezistoje pa pasur probleme.
Madhesia e  ekranit eshte 7.6 inches dhe ka rezolucion Dynamic AMOLED 120Hz e mbeshtjelle me  Gorilla Glass Victus. Eshtë e ndritshme dhe e sakte ne ngjyra dhe është teper komforte  kur shikon video në YouTube, lexoni libra elektronikë,ne formatin pdf ku nuk keni nevoje te rreshkisni faqet por mund te shfletoni si ne liber fizik etj.
Samsung package e cila shitet më vete ka disa aksesorë sicover , fast charger dhe S pen fold të gjitha këto kushtojnë 9900lekë .
Do ua sygjeroja ta blinit  pasi perdorimi i Spent e Note  apo të galaxy fold të mëparshëm do sillte demtime ne ekran.
Duke qene se ka nje processor Snapdragon 888 shpejtesia e navigimit ne kete smartphone eshte e shpejte dhe teper i rehatshem.Samsung ka bërë një punë të mirë por smund te them te njejten gje per baterine pasi eshte zvogeluar  ne 4400 mAh dhe mban me pak bateri se Z Fold 2 !
Le te flasim pak per kamerat kamera kryesore në pjesën e pasme të Z Fold 3 përbëhet nga tre lente: një 12MP wide, një 12MP ultra-wide dhe një lente telefoto 12MP. Me kujdes, kjo mund të përdoret gjithashtu si një aparat fotografik selfie; kur telefoni është hapur plotësisht, ekrani i jashtëm mund të përdoret si një kamer qe gjen pamjen.Ka dhe dy selfie camera 10 mp ne momentin qe smartphone-i eshte i palosur dhe nje kamer under display 4mp ne momentin kur z fold eshte i hapur .
IPX8 rezistent ndaj ujit (deri ne 1.5 m thellesi) por nuk eshte rezistent ndaj pluhurit nje nga gjerat qe nuk me pelqen tek zfold 3.Kujdes mos e merrni me vete ne plazh!!
Pers ai perket shenjes se gishtit ne butonin djathtas ne fillim te konfigurimit kur e hapni per here te pare do ju duhet te vendosni shenjen e gishtit ne menyre qe mevone ta hapni lehtesisht. Midis dy grupe perdoruesish te teknologjise ata qe kane qejf smartphonet me ekran te madh si note apo fold eshte perfekt ndersa pper perdorues si une qe jane me sh fans te smartphoneve praktik z fold mund te gjeje perdorim ne momente te caktuar si ne takime biznesi,ndekja e nje seriali te preferuar apo leximi i nje libri online.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations