Keni nevojë për një telefon që mban bateri mbi 24 orë?
 
TE SUGJEROJME
Celularët Android me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë për vitin 2022

Sa herë që jemi përpara një zgjidhje, aq më tepër teksa bëhet fjalë për një celularë pyesim për cilësinë e kamerës dhe për jetëgjatësinë e baterisë.

Lidhur me këtë që të shuajmë dhe dilemat tuaja do ju prezantojmë në vijim me disa nga telefonat më të mirë Android që njihen për jetëgjatësinë e baterisë. Çfarë dobie ka telefoni juaj nëse bateria e tij bie sa hap e mbyllë sytë?

Nëse e përdorni shumë telefonin dhe nuk keni mundësi ta karikoni gjatë gjithë ditës, jetëgjatësia e baterisë është prioriteti juaj numër një teksa do vendosni për një të ri.

Lista e celularëve që mbajnë më shumë bateri:

Samsung Galaxy S22 Ultra;

Galaxy S22 Ultra ka një ekran të madh AMOLED, pajisje të fuqishme, kamera fenomenale dhe softuer të personalizuar dhe ajo më e rëndësishmja është se falë një baterie 5000 mAh, telefoni arrin të zgjasë më shumë se 24 orë. Galaxy S22 Ultra ka karikim të shpejtë 45 Ë së bashku me karikim me valë 15 W.

Samsung Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE është një nga telefonat më të mirë. Ai vjen me një ekran AMOLED 120 Hz, kamera që shkrepin foto të shkëlqyera dhe përditësime afatgjata të softuerit. Po ashtu vjen me bateri 4500 mAh që zgjat një ditë e gjysmë dhe mund të kuptoni se përse S21 FE është një opsion kaq tërheqës. Gjithashtu ka dhe opsionin për t’u karrikuar me valë.

Google Pixel 7 Pro

Pixel 7 Pro ka të gjitha veçoritë që duam në një telefon Android të nivelit të lartë; Realizon fotografi dhe video të mahnitshme, ka një dizajn të mrekullueshëm me një ekran me cilësi të lartë, softuer të pastër pa asnjë bloatëare dhe jetëgjatësi të shkëlqyer të baterisë. Bateria e telefonit zgjat më shumë se një ditë pa asnjë problem, ofron karikim me fishë dhe me valë.

Samsung Galaxy A53 5G

Galaxy A53 është prova më e mirë se nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para për të marrë një telefon të shkëlqyer. Ka një ekran të gjallë AMOLED 120 Hz, pajisje të besueshme që është më se adekuate për përdorim të përditshëm, të njëjtin numër përditësimesh si seria S22 dhe kamera që realizojnë foto të shkëlqyera. Galaxy A53 zgjat një ditë e gjysmë falë baterisë së saj 5000 mAh.

Asus ROG Phone 6 Pro

ASUS me ROG Phone 6 Pro dhe krahas një dizajni unik dhe një hardueri të çmendur ka jetëgjatësi të jashtëzakonshme falë një baterie masive 6000 mAh.

OnePlus 9

OnePlus 9 është një smartphone fantastik i gjithanshëm. Ka një pajisje të pabesueshme, një dizajn të mrekullueshëm, kamera të akorduara nga Hasselblad që realizojnë foto të shkëlqyera dhe bateria 4500 mAh zgjat një ditë pa u lodhur. Më e mira nga të gjitha, ka një karikim 65 W që kërkon vetëm 35 minuta për të ngarkuar plotësisht baterinë, si dhe ka edhe karikim me valë.

 
TE SUGJEROJME

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations