Zhvillimi i Beyond Good and Evil 2 vazhdon pavarësisht problemeve të Ubisoft
Pasi Ubisoft anuloi tre projekte të paparalajmëruar javën e kaluar së bashku me një vonesë tjetër për Skull and Bones, ka dilema rreth mënyrës së pashmangshme në lidhje me projektin tjetër të zhvillimit të botuesit: Beyond Good and Evil 2.

Lajmi i mirë është se puna në lojë është ende duke u zhvilluar . Lajmi i keq është se data aktuale e lëshimit të tij është po aq e paqartë sa kurrë.

"Zhvillimi i Beyond Good and Evil 2 është duke u zhvilluar dhe ekipi është duke punuar shumë për të përmbushur premtimin e tij ambicioz," i tha Eurogamer një zëdhënës i Ubisoft. Për ata që ndjekin gjurmët, kjo do të thotë se kanë kaluar pothuajse pesëmbëdhjetë vjet që kur Ubisoft publikoi trailerin e parë për lojën, i cili është më i gjatë se sa u desh për të nxjerrë jashtë derës klasiken tjetër të zhvillimit të lojrave, Duke Nukem Forever. Origjinali Beyond Good and Evil u publikua në 2003.

Megjithatë, konfirmimi se Beyond Good and Evil 2 është ende në zhvillim nuk na jep shumë të dhëna se kur Ubisoft mund ta lëshojë atë në të vërtetë. Kompania bëri bujë të madhe kur publikoi një trailer të ri për lojën në E3 2017, por në atë kohë drejtori Michel Ancel paralajmëroi se ekipi ishte ende në "ditën zero" të zhvillimit. Pas largimit të tij nga kompania në vitin 2020, dolën raporte se Ancel ishte nën hetim për stilin e tij të gjoja toksik të menaxhimit.

Midis lajmeve të javës së kaluar dhe anulimeve të shpallura vitin e kaluar, Ubisoft ka përfunduar zhvillimin e mbi gjysmë duzine titujsh në dymbëdhjetë muajt e fundit. Skull and Bones, loja pirate e fokusuar në shumë lojtarë që thuhet se është në zhvillim që nga viti 2013, gjithashtu pa datën e lëshimit të saj të shtyrë nga marsi 2023.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations