PlayStation Plus, lojërat që mund të luhen falas përgjatë muajit Prill!
Lojërat falas ofrohen çdo muaj për abonentët e PlayStation Plus. Abonentët e PlayStation Plus kanë arsye të gëzohen pasi grupi tjetër i lojërave falas është zbuluar nga Sony. Duke filluar nga 2 prilli deri më 6 maj, anëtarët do të kenë akses në tre tituj emocionues, Immortals of Aveum për PS5, Minecraft Legends për PS4 dhe PS5 dhe Skull: The Hero Slayer për PS4.

Ashtu si çdo muaj, këto lojëra emocionuese mund të shtohen në bibliotekën tuaj dhe të luhen në çdo kohë për sa kohë që anëtarësimi juaj është aktiv.

Immortals of Avenue i lëshuar vitin e kaluar u anashkaluan nga lojtarët mes lëshimeve të shumta. Minecraft Legends ofron një pamje freskuese të ekskluzivitetit të dashur, ndërsa Skul: The Hero Slayer është një lojë e lezetshme me pamjet e saj të çuditshme dhe interesante të artit piksel.

Abonentët e PS Plus janë në pritje të një kënaqësie me një bonus emocionues për fansat e Overwatch 2. Një paketë e re Mega është e disponueshme, me shpërblime ekskluzive si Legendary Beekeeper Skin për Sigma, Legendary Art Deco Skin për Symmetra, shtatë Skins Epic, Construction Ramattra Epic Skin, Matsuri Kiriko Epic Skin dhe pesë Battle Pass Tier Skips, ndër të tjera.

Këto shpërblime janë të arritshme për abonentët në të gjitha nivelet, Essential, Extra ose Deluxe. Ndërsa nivelet më të larta kanë përfitime shtesë, si p.sh. më shumë tituj për t'u shkarkuar ose transmetuar, paketa Overwatch 2 Mega është e disponueshme për të gjithë abonentët. Pasi të shkarkohen, këta tituj mund të shijohen menjëherë, pavarësisht nëse je një lojtar i ri ose i rikthehesh lojës.

Skul: The Hero Slayer është një lojë emocionuese aksioni 2D, ku përdoruesit luajnë rolin e Skul, një skelet trim në një mision për të shpëtuar Mbretin Demon nga armiqtë. Ajo që e bën atë unike është se personazhi mund të mbajë kafka të ndryshme, secila duke i dhënë atij aftësi dhe forca të ndryshme thelbësore për pengesat. Fillimisht e lansuar për PlayStation 4 në tetor 2021, kjo lojë mbetet e popullarizuar në mesin e lojtarëve për shkak të lojës së saj të freskët dhe veçorive të zhvillimit të personazheve.

Immortals of Aveum, krijuar nga Electronic Arts (EA), është një gjuajtës unik në personin e parë. Në vend të armëve, lojtarët përdorin magji për të luftuar me armiqtë. Ju luani si Jake, një fillestar në një grup të skuadrës elitare të betejës, duke mbrojtur botën magjike të Aveum nga Everwar. Për të pasur sukses, është çelësi të pushtoni tre lloje të ndryshme magjie. Ndërkohë, loja gjendet vetëm në tastierat PlayStation 5.

Minecraft Legends nuk është loja juaj tipike Minecraft, është një përvojë strategjie veprimi në kohë reale. Lojtarët duhet të ndalojnë pushtimin e ushtrive të Piglin duke formuar grupe dhe të marrin vendime të zgjuara beteje për të mbrojtur Mbi botën. Loja është në dispozicion si në PlayStation 4 ashtu edhe në PlayStation 5.

Përpara se të eksploroni publikimet e reja, mos harroni të shkarkoni EA Sports F1 23, Sifu, Hello Neighbor 2 dhe Destiny 2: Witch Queen përpara se të skadojnë më 1 prill.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations