OnePlus 12 konfirmohet se do të vijë në tre opsione ngjyrash: Çfarë dime deri tani?
OnePlus në Weibo konfirmoi se OnePlus 12 do të vijë në ngjyrat jeshile e zbehtë, e zezë Rock dhe e bardhë. Këtu është gjithçka që duhet të dini.

OnePlus 12 pritet të bëjë debutimin e tij në Kinë muajin e ardhshëm, më 4 dhjetor, gjatë 10-vjetorit të markës. Gjatë muajve të fundit, ne kemi fituar një ide të përafërt se çfarë të presim nga telefoni kur të dalë në shitje - duke përfshirë çipin më të fundit Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, madhësinë e ekranit dhe më shumë. Por deri më tani, ne nuk kemi ditur asgjë për dizajnin dhe ngjyrat.

Sipas një postimi të ri nga OnePlus në Weibo, OnePlus 12 do të vijë në ngjyrat e gjelbërta të zbehta, të zeza shkëmbore dhe të bardha. Nga kjo, mund të themi se modeli i gjelbër është bërë një lloj shtylla kryesore për OnePlus, pasi seria e tij OnePlus 11, gjithashtu, erdhi në Eternal Green.

Një tjetër thashethem i kohëve të fundit sugjeroi gjithashtu se OnePlus 12 mund të kishte një model me një fund prej druri, të ngjashëm me panelin e pasmë Bamboo që u ofrua me OnePlus 1, smartphone i tij i parë ndonjëherë.

OnePlus 12: Çfarë dimë deri më tani

OnePlus tashmë ka konfirmuar se OnePlus 12 do të ketë një ekran AMOLED QHD+ (1,440 x 3,168) të prodhuar nga BOE. Ai do të mbështesë një shkëlqim maksimal prej 2600 nit, duke e bërë atë më të ndritshëm se disa flamurë të kohëve të fundit, duke përfshirë iPhone 15 Pro (2000 nits) dhe Pixel 8 Pro (2400 nits). Për më tepër, ekrani ka marrë një vlerësim A+ nga DisplayMate. Ky panel quhet "Ekrani Oriental X1".

Përveç kësaj, me shtimin e Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, telefoni inteligjent duhet të mbajë trashëgiminë e modeleve të kaluara të OnePlus, duke ofruar brendësinë më të fundit dhe më të mirë. Për optikën, duhet të ketë një konfigurim të trefishtë kamerash me kamera të gjera, ultra të gjerë dhe telefoto të ofruara.

Me këtë kur bëhet fjalë për specifikimet e tjera, asgjë nuk është ende e qartë nga OnePlus dhe duhet të merret me pak kripë derisa të zbulohet gjatë ngjarjes zyrtare. Për më tepër, lansimi global i telefonit thuhet se do të bëhet vitin e ardhshëm në janar.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations