Nokia do lançojë një tjetër telefon klasik, a jeni gati?
Telefonat me veçori Nokia janë të njohura dhe HMD është gati t'i emocionojë njerëzit me një model tjetër popullor që do të dalë sërish në treg.

Telefonat Nokia nuk po shkojnë askund, kjo është ajo që HMD Group ka konfirmuar së fundmi, kur qarkulluan thashetheme se marka po vret linjën popullore për të punuar në telefonat e saj. Megjithatë, përditësimet e reja sugjerojnë, HMD jo vetëm që do të prodhojë telefona Nokia, por gjithashtu do të rikthejë disa nga telefonat më të njohur Nokia me një avatar të ri.

Teaser-i i ri nga HMD lë të kuptohet për lançimin e telefonit me veçori Nokia 3210, por ndoshta me harduer të përmirësuar dhe platformë të re për të fuqizuar pajisjen. Por si mund të jemi kaq të sigurt se është Nokia 3210 që HMD dëshiron të lançojë? Ngacmimi thotë qartë "Është ditëlindja ime", që është ajo që telefoni i njohur me funksione festoi më 18 mars, 25 vjet që nga debutimi i tij në 1999.

HMD nuk na ka thënë saktësisht se kur mund të lansohet telefoni i ri me funksionalitet, por gjatë fjalimit kryesor të MWC 2024, shumë produkte u konfirmuan se do të lansoheshin në maj, kështu që është e mundur që Nokia 3210 të ketë të njëjtën datë lançimi.

Kompania ka përdorur lidhjen e saj Nokia për të lançuar telefona të tjerë të njohur më parë. Ne kemi parë që marka të rifuste Nokia 3310, 8210 4G dhe Nokia 5710 në vitet e fundit. Nga këto, Nokia 3310 tërhoqi shumë vëmendje, veçanërisht me zilen ikonë të Nokia-s që u shfaq.

A mund të marrë HMD një përgjigje të ngjashme për Nokia 3210 e cila mund të ketë lojën Snake dhe lojën me balonë përsëri? Mezi presim të shohim se cilët telefona të rinj Nokia mund të marrin një jetë të re.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations