Samsung Galaxy Z Fold 5 do të dalë në shitje më 18 gusht: 5 arsye për të blerë
 
TE SUGJEROJME
     
Samsung Galaxy Z Fold 5, i vendosur të dalë më 18 gusht, ofron një mekanizëm të ri menteshë dhe një ekran 7.6 inç perfekt për adhuruesit e filmave. Megjithatë, blerësit potencial duhet të jenë të vetëdijshëm për ekranin më të vogël të kapakut dhe çmimin e lartë.

Samsung Galaxy Z Fold 5 së bashku me Z Flip 5 janë gati për të dalë në shitjen e tij të parë më 18 gusht. Blerësit e interesuar që e kanë rezervuar tashmë pajisjen do ta marrin atë më herët se sa njerëzit që planifikojnë ta blejnë atë në dritaren e shitjes hapet. Mora ta përdorja për një javë dhe gjeta pesë arsye interesante për të marrë në konsideratë një të tillë. Por unë do t'ju tregoj gjithashtu për disa gjëra për të cilat mund të dëshironi të mendoni përpara se të hidheni brenda. Pra, këtu janë pesë arsye të mira për të blerë telefonin e palosshëm dhe dy arsye për ta anashkaluar atë.

Mekanizëm i ri i menteshës

Galaxy Z Fold 5 mund të duket i ngjashëm me Galaxy Z Fold 4 nga jashtë, por ndryshimi i vërtetë bëhet i dukshëm në momentin që mbani Fold 5 në njërën dorë dhe Fold 4 në tjetrën. Unë bëra një krahasim duke përdorur pëllëmbët e mia si një lloj peshoreje dhe menjëherë vura re se sa më i lehtë dhe më kompakt ndihet Galaxy Z Fold 5 në krahasim me Fold 4. Telefoni inteligjent tani ka një peshë prej vetëm 253 gramësh. Kur paloset, Fold 5 është vetëm 13,4 mm i trashë.

Mënyra e re e palosjes së telefonit është vërtet interesante. Fillimisht ishte pak e vështirë për t'u hapur dhe më duhej të shtyja pak për ta shpalosur. Por, sa më shumë e përdorja, aq më lehtë bëhej. Tani, kur e hap, është me të vërtetë e qetë, dhe pjesa më e mirë është se nuk bën zhurmë. Më parë lëshonte tinguj kërcitëse, por jo më. Ky ndryshim në mënyrën se si paloset e bën të ndihet si një përvojë vërtet e zbukuruar dhe e qetë për mua.

-Ekrani 7.6 inç është një kënaqësi për adhuruesit e filmave

Hape dhe bam! Ju keni një ekran gjigant 7.6 inç. Kjo është si të kesh një kinema të vogël. Më pëlqente të shikoja video dhe të luaja lojëra në të. Më dukej sikur isha në lojë ose në film. Është perfekt për kur doni të shikoni me qejf shfaqjet tuaja të preferuara.

-Performancë super e shpejtë dhe super e qetë

Galaxy Z Fold 5 mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, i kuruar veçanërisht për serinë Galaxy. Mund të përdorja shumë aplikacione menjëherë pa asnjë problem. Është si një magjistar që kryen shumë detyra. Kalimi midis aplikacioneve ishte një fllad dhe gjithçka shkoi vërtet pa probleme.

-Jetëgjatësi e mirë e baterisë pavarësisht ekraneve të shumta

Bateria më befasoi. Ajo zgjati gjithë ditën, edhe kur unë e përdora shumë. Isha duke lëvizur nëpër mediat sociale, duke parë video dhe duke luajtur lojëra. Nuk më duhej të shqetësohesha për mbarimin e baterisë. Plus, karikohet mirë nëse e çiftoni me karikuesin e shpejtë të përputhshëm 25 W.

- Truket e lezetshme me kamera

Bërja e fotografive ishte argëtuese me Galaxy Z Fold 5. Ai ka lente të ndryshme kamerash që më lejojnë të jem krijues. Mund të bëja foto të qarta dhe plot ngjyra. Edhe në dritë të zbehtë, fotografitë dolën mjaft të mira.

What's your reaction?


You may also like

Facebook Conversations